JOQ Albania
Home

Kolegia krahason spikerin me ngjyrë me një gorillë në transmetim direkt
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 28/08/2019 10:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një spiker lajmesh me ngjyrë është krahasuar, në transmetim direkt, me një gorillë nga kolegia e tij.

Alex Housden, një spikere e bardhë në KOCO 5 News, po fliste për një gorillë nga kopshti zoologjik i Oklahoma-s në momentin që iu drejtua kolegut të saj duke i thënë se ‘duket paksa si ti’, (gorilla).

Hackett si duket nuk e dha veten fare dhe u përgjigj duke qeshur dhe konfirmuar fjalët e koleges në të njejtën kohë.

Gjithsesi, reagimi i njerëzve në internet ishte i menjëhershëm.

Një komentues shkruante në faqen e Housden:

Jam i shokuar nga racizmi dhe mungesa e respektit që tregove në transmetim direkt për kolegun tënd dhe gjithë afro-amerikanët. Të të vije turp! T’u vijë turp supervizorëve tuaj. Turp.”

Pas ‘lumit’ të kritikave, spikeria doli sërish në transmetim direkt, duke qarë, dhe i kërkoi falje kolegut të saj si dhe të gjithë njerëzve që ishin prekur nga komentet e saj.

Burimi:UNILAD|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/