JOQ Albania
Home

Këto janë dy shakatë, të cilat pjesa më e madhe njerëzve nuk i kuptojnë
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 27/08/2019 22:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të arrish të kuptosh një shaka që sfidon njohuritë është diçka e bukur. Ndjesia që merr një njeri, pasi kupton një shaka të tillë është e bukur sepse i rritet vetëvlerësimi dhe sigurisht që ndihet edhe i zgjuar.

Sipas psikologëve janë dy shaka që shumë pak njerëz në gjithë botën i kuptojnë.

Dy shakatë në fjalë janë këto. E para:

Është e vështirë t’ua shpjegosh lojën me fjalë kleptomanëve sepse gjithmonë i marrin gjërat në kuptimin e plotë të fjalës.

E dyta:

Një romak futet në kafene, i ngritë dy gishta, dhe thotë, “Pesë birra, të lutem.”

Por edhe nëse nuk i kuptoni, kjo nuk do të thotë se nuk jeni aspak inteligjentë, por se duhet të lexoni pak më shumë.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/