JOQ Albania
Home

Po shokon botën, ky është libri ku përshkruhet me detaje se një i ri ka bërë marrëdhënie orale me një 6-vjeçar
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 25/08/2019 19:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një libër është duke tronditur botën. Në këtë libër nuk përshkruhet apo tregohet ndonjë histori e madhe dashurie, por përshkuan me detaje se si disa të rritur kryejnë marrëdhënie intime me fëmijë të mitur.

Libri në fjalë titullohet “Beyond Magenta”. Në faqet e këtij libri përshkruhet deri në detajet më të hollësishme marrëdhëniet që janë kryer me të mitur.

Pjesë e këtij libri është edhe rrëfimi i një të riu që ka kryer marrëdhënie orale me një fëmijë, 6 vjeç.

Në rrëfimin e tij ai thotë:

 Më pëlqeu. Më pëlqente shumë me gojë.”

Ky libër ka dalë që në vitin 2014 në treg, por ka marrë vëmendje pas disa shqetësimeve që janë publikuar në faqen e internetit “Binary Australia”.

Libri “Beyond Magenta” mund të gjendet në 60 rreth 60 biblioteka publike në të gjithë Australinë, në bibliotekat në Mbretërinë e Bashkuar.

Edhe pse ka shumë kritika rreth tij, ai cilësohet si një libër që duhet lexuar patjetër nga trasgjinorët.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/