JOQ Albania
Home

Ministrja shpenzon 700 euro për të fjetur në luks, kurse shqiptarët po i rrjepin me taksa tek fatura e ujit: Tani e kuptuam
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 25/08/2019 16:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një qytetar që jeton në qytetin e Korçës ka shkruar gjatë ditës së sotme në redaksinë e JOQ Albania dhe ka treguar një shqetësim të tijin.

Ai tregon se shqiptarët po i rrjepin me taksa. Qytetari në fjalë ka nisur faturën e ujit që i ka shkuar dhe tregon se si po rripen shqiptarët.

Në këtë faturë shkruhet edhe për një tarifë pastrimi, ndriçimi dhe gjelbërimi. Lidhur me këtë qytetari shkruan:

Tani e kuptuam. E kanë bërë mvp që mos ta kuptojnë njerëzit.’’

Po ashtu qytetari shkruan se kjo nuk është hera e parë që u shkon e tillë fatura, por shumica sipas tij nuk e kuptojnë. Kujtojmë këtu se disa kohë më parë vendi ynë u rendit si një vend ku pagat ishin shumë të ulëta dhe se niveli i jetesës shumë i lartë.

Po ashtu ditët e fundit u publikuan edhe disa fatura, ku shikohej se ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjoni gjatë udhëtimeve gjatë vendit kishte qëndruar në hotele ku një natë qëndrimi kushtonte rreth 700 euro. Nëse taksat e shqiptarëve shkojnë për fatura të tilla, ju takojnë juve ta thoni. Komentet ju takojnë juve.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ