JOQ Albania
Home

Publikohen shifrat alarmante, Shqipëria ndër vendet me konsumim më të lartë të duhanit për banor
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 25/08/2019 9:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shqipëria rezulton të jetë një ndër vendet që klasifikohen në top list sa i përket konsumimit të duhanit.

Shifrat e publikuara tregojnë se Shqipëria ka një numër të lartë të duhanpirësve.

Sipas "REL", vendi ynë ka shkallën më të lartë të vdekjeve tek burrat si pasojë e konsumimit të cigareve.

Duhanpirësit përballen çdo ditë e më shumë me probleme të rënda shëndetësore dhe me sëmundje të ndryshme, që shpesh herë mund t’i çojnë drejt vdekjes.

Ndërkohë rekordin për konsumimin e cigares për banor e mban Luksemburgu, i ndjekur nga Bjellorusia e Maqedonia e Veriut dhe më pas e katërta në listë pozicionohet Shqipëria.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/