JOQ Albania
Home

Jeton mes rrëmujës, gruaja shtatzënë ka dy fjalë për Veliajn/ Ja çfarë tmerri ka hequr për të shkuar në shtëpi
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 24/08/2019 21:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania dhe ka treguar se çfarë problematikash ka në zonën e Freksut në Tiranë.

Ajo tregon se është shtatzënë dhe pasi ka mbaruar një vizitë, që kishte bërë sot, në zonën ku ajo jeton nuk ka gjetur as edhe një copë rrugë ku të hedh këmbët.

Më tej ajo shkuan me ironi se do shumë të falënderojë kreu e bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn. Po ashtu në mesazhin e saj, ajo tregon edhe për problemet e shëndetësisë dhe thotë se ka shkuar dhe nuk ka gjetur asnjë mjek.

E në fund të mesazhit të saj gruaja shtatzënë ka shkruar se qeveria Rama po i vdes shqiptarët dhe nuk po i rilindin.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje JOQ.Jam nje banore e lagjes se freskut ku se fundi po behen kanalizime ujrash ne mes te vapes ne mes te diellit me zhurmen jemi mesuar tanime.Por sot isha per vizit se jam shtzane dhe nuk ndihesha mire dhe kur kthehem per ne shtepi gjej nuk  rrug  ku te hedh kembet .Makinat e medha kane bllokuar rrugen e kembsoreve.Dua te falenderoj shume lali Erin per remujen dhe pritjen ne pik te djellit ne gjendjen time per te shkuar ne shtepi.Meqe jam duke shkruajtur dhe ministrin se kur isha te ambulanca nuk gjeta asnje mjek dhe u ktheve me semur sec vajta. Jeni nona po na vdisni nuk po na rilindeni.”

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/