JOQ Albania
Home

E flet shqipen rrjedhshëm/ Njihuni me Fionën, gruan “që ka në dorë” princ Harryn dhe Meghan Markle
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 24/08/2019 14:27

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-aktorja Meghan Markle dhe princ Harry janë dy ndër emrat më të përfolur nga të gjitha mediat ndërkombëtare. Kohët e fundit princi dhe Meghan janë marrë me emërimin e anëtarëve të stafit të tyre të ri.

Princi dhe ish-aktroja janë duke krijuar fondacionin e  tyre të bamirësisë “​​Sussex Royal”. Pjesë e stafit do të jetë edhe Fiona Mcilwham. Ajo është përzgjedhur si sekretarja private e çiftit të shumë përfolur.

Por kush është Fiona Mcilwham?

Kjo grua ka një lidhje mjaft të rëndësishme me vendin tonë. Kujtojmë këtu se më parë, ajo ka qenë ambasadorja e Britanisë së Madhe në Shqipëri. “Hello” shkruan se ajo u emërua në 2009 kur ishte vetëm 35 vjeç.

Fiona Mcilwham flet rrjedhshëm gjuhën shqipe dhe frëngjisht. Kurse burri i saj ka punuar ish-kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar David Cameron

Gruaja që e flet shqipen rrjedhshëm do të jetë me Harry, Meghan dhe Archie kur të vizitojnë Afrikën e Jugut në Tetor.

Burimi: Hello Magazine| Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/