JOQ Albania
Home

“Njerëzit ta harrojnë lumin”/ Zbulohet gënjeshtra e Ramës, oligarkët çojnë tubat pranë kanionit të Holtës
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 24/08/2019 13:14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryeministri Edi Rama premtoi se në kanionin e Holtës nuk do të ndërtohet asnjë HEC. Mirëpo mesa duket fjalët e kryeministrit i ka marrë era, pasi banorët e zonës kanë vënë re sërish nisjen e punimeve.

Ata kandë denoncuar se HEC-i i dytë që u shemb po ndërtohet një km më larg, në shtratin e përroit. Gjithashtu në zonë ka prani të makinave të tonazhit të rëndë, që transportojnë tuba.

Banorët e quajnë masakët këtë që po ndodh, pasi nuk do të kenë mundësi të përdorin ujin në sipërfaqjen e shtratit. Ndërkohë një qytetar ka dërguar në redaksinë e JOQ Albania fotot e tubave, që sipas tij po përpijnë të gjithë ujin. Ndër të tjera ai shton se njerëzit e fshatrave të Gramshit ta harrojnë lumin.

Mesazhi për JOQ Albania

Ja dhe tubat me dy meter gjersi, qe e perpin te gjith ujin e kerpices gramsh. Nuk ka me lum ta harrojn njerzi e fshatrave te gramshit.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/