JOQ Albania
Home

‘Rrjedhin’ informacione mbi PlayStation 5, pritet të jetë më i fuqishmi që keni parë ndonjëherë
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 21/08/2019 21:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të rinj, dhe jo vetëm, nga e gjitha bota prej kohësh tashmë po presin për PlayStation-in ri dhe me shumë siguri do u duhet të presin dhe ca kohë.

Gjithsesi, disa ‘thashetheme të fundit, thonë se PS5 pritet të jetë goxha emocionues.

Sipas Komachi-t, që merret me lajme të kësaj fushe, PlayStation 5 do të jetë një nga më të fuqishmit që kemi parë deri më tani.

Me anë të një postimi në Twitter, eksperti i lojërave elektronike thotë se pajisja do të ketë një procesor grafik shumë të shpejtë që arrin deri në 2ghz.

Në postimin e tij ai shkruante:

Oberon A0. Gen2 : GFXCLK = 2.000GHz Gen1 : GFXCLK = 0.911Ghz Gen0 : GFXCLK = 0.800Ghz."

Në qoftë se edhe ti, ashtu si unë nuk kuptove asgjë nga ato që shkruhet më sipër, ajo që Komachi ka dashur të thotë është që PS5 do të jetë shumë i fuqishëm dhe ‘cool’.

Burimi:LAD BIBLE|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/