JOQ Albania
Home

Shefi ia luan pjatalarëses, asaj ia kishte qejfi por stepet: Falë Zotit u përmbajta! Mendova për burrin dhe kalamajtë
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 21/08/2019 13:14

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Histori nga më të ndryshmet përjetojmë e dëgjojmë. Ndonjëherë situatat në ambientin e punës na dalin jashtë pritshmërive dhe nuk dimë si të veprojmë.

Duke u gjendur para momenteve të sikletshme, ndonjëherë bëjmë edhe veprime të gabuara që mund të kenë pasoja të mëtejshme...

Historia e një gruaje të martuar e cila rrëfen se e kishte ngacmuar shefi dhe ishte përmbajtur për të mos ia kthyer, i është kthyer asaj në makth.

Nëna e re gjendet në udhëkryq pasi nuk di si të veprojë në lidhje me situatën ku ishte ndjerë e dyjëzuar.

Ajo shkruan:

Pershendetje. Anonim ju lutem. Doja te ndaj dicka qe me ka ndodh dje kur mbarova pun eshte dicka shum e sikletshme sa smundem me ja tregu njeriu😓drejt perdrejt e kam fjalen.,se ketu po e them po and njeh njeri ,Kam gati 4 muaj qe punoj si pjatalarse me nje tavern dhe ka gati I jav qe me ngacmon shefi dhe dje iken te gjith kamarieret isha vetem un me te dhe ai filloi te ngacmoi me shum po fillonte me prek po i thash stop sepse jam e martume dhe nuk I bej keto gjera kam dhe kalamaj, ai tha mir dhe prap donte dicka me mua por shyqyr zotit u permbajta dhe nuk lejova ndodhte asgje ne fakt doja te ndodhte po mendova per kalamajt e burrin sepse smund tja bej dicka te tille nuk mundem ,tani jam ne siklet te madh sdi ca te bej kam frik te iki ne pun se mos do me ngacmoj prap sepse un dje I thash jo nuk mund te bej asgje me ty se kam burr dhe ai ka besim te un, po po tha,, Me jepni nje mendim ta lej pun,ti tregoj burrit apo perpiqem ti shmangem por e kam frik kete pjes sjam e sigurt se dje ai ishte shum I eksitum dhe un ja lash ashtu nk e afrova fare, po ti tregoj burrit kam frik se zihet se eshte shum nevrik,se jemi dhe ne vend te huaj,ta lej punen kemi nevoj per lek,u cmena per zotin, smund te punojm me nje vend pa te besdis njeri o zot,dhe nuk I kam dhen arsye qe ai te mendoj se mund te ket gjeme mua o zot un kam burr skam nevoj per te be budalliqe, me jepni nje mendim ca te bej se puna dhe 2 jav eshte,me gje te keqe ska te torturohesh ne pun dhe ne fund te dalin keto budalliqe.”