JOQ Albania
Home

Si i mat sukseset Rilindja/ Skandali me OSHEE në WhatsApp: Admini 5% like, s’e doni kompaninë?
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 19/08/2019 11:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Që prej kohës kur erdhi në pushtet, Rilindja punoi fort me propagandën në rrjetet sociale, duke shitur imazh tek populli… deri në ditët e sotme arritjet qeveritare maten me treguesit propagandistikë si për shembull liket, sharet, apo komentet në një post.

Aty maten sukseset qeveritare dhe nëse nuk është arritur objektivi i kërkuar, qeveria shtrohet në mbledhje urgjente për të zbuluar se cili nga punonjësit e administratës nuk i ka zbatuar urdhrat e shefit dhe instruksionet që i ka dhënë në grupet e WhatsApp për ta nderuar virtualisht.

Është bërë e udhës tashme, metodë e Rilindjes për të krijuar grupe pune në WhatsApp për të gjithë punonjësit e një sektori të administratës dhe për të detyruar aty, duke shkuar deri në kërcënënime në mënyrë që punonjësit, edhe pse jashtë vullnetit të tyre të kryejnë rëndom procedurat e propagandës në rrjete sociale për llogari të shefit të tyre.

Rikujtojmë këtu rastin e shefit të Policisë Bashkiake të Veliajt, Ermal Kapllanin, i cili gjatë votimeve një-partiake të 30 qershorit detyronte punonjësit e policisë të shkonin për të votuar… Apo edhe të ish-kryetarit të FRESSH, Eljo Hysko, i cili detyronte freshistët dhe punonjësit e administratës të merrnin nga 10 persona me vete në Kongresin e PS vetëm për fasadë, për llogari të shefit të vogël, Veliajt.

Rezart Isufi

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe edhe për OSHEE, punonjësit e të cilit detyrohen t’i bëjnë like Drejtorit Rajonal të OSHEE në Shkodër, Rezart Isufit dhe vetë ministres të MIE Belinda Ballukut.

Personi i cili ka dërguar videon, shprehet i skandalizuar:

Pershendetje JOQ. Ky eshte posti qe urdherohen per te dhene like. Kte video e bera nga nje chat grupi i OSHEE. Propaganda e rilindjes ne Whatsapp dhe Instagram.
Rezart Isufi drejtori aktual i OSHEE Rajoni Shkoder kerkon like ne Instagram siç lexohet dhe ne fillim me kerkese nga qendra (Drejtoria e Pergjithshme Tirane). "

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIAhttps://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/