JOQ Albania
Home

“U përvëlua” për disa ditë nga temperaturat e nxehta, ky është qyteti shqiptar ku sot ra breshër
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 14/08/2019 20:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Temperaturave të larta në Kosovë me sa duket u ka ardhur fundi. Pas ditëve ku temperaturat prekën edhe vlerën e 40 gradë celsius, gjatë pasdites së sotme ka pasur reshje shiu.

Mësohet se gjatë orëve të pasdites Prishtina është errësuar nga retë. Kurse në Prizren ka rënë edhe breshër.

Kujtomë këtu se meteorologët e parashikuan që ditën e djeshme që pas ditëve të nxehta përvëluese do të kishte reshje shiu.

Reshje shiu pati dhe në qytetin e Durrësit, madje pritet që të ketë edhe në Tiranë gjatë natës, sipas meteorologëve.