JOQ Albania
Home

Debutimi me Boca-n, De Rossi bën realitet tatuazhin e tij
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/08/2019 15:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Daniele De Rosssi e ka nisur mjaft mirë aventurën e tij në Argjentinë te Boca Juniors. Mesfushori italian i ka mahnitur të gjithë që në ndeshjen e parë duke bërë një paraqitje fantastike, madje duke shënuar edhe një gol.

Megjithatë, përveç performancës së jashtëzakonshme, ish-lojtari i Romës ka vënë në pah edhe agresivitetin e tij në fushën e lojës.  Në minutën e 35-të të ndeshjes, De Rossi ka bërë një ndërhyrje të rrezikshme duke u ndëshkuar me karton të verdhë.

Interesant është fakti se ndërhyrja ishte identike si tatuazhi që mesfushori italian mban në këmbën e tij. Ky detaj ka tërhequr vëmendjen e të gjitha mediave sportive. Sa i përket ndeshjes, ajo shkoi me penallti dhe Boca u eliminua nga Kupa.

Gjithsesi, në skuadërm, i gëzohen formës së mesfushorit italian i cili i habit të gjithë këtë merkato vere duke zgjedhur të shkojë pikërisht në kontinentin latin për të vazhduar futbollin.