JOQ Albania
Home

Chelsea dhe Liverpooli bëjnë gjestin e madh para finales së Superkupës
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/08/2019 13:46

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Do të luhet mbrëmjen e sotme, në orën 21:00, finalja e Superkupës së Europës mes Chelseat dhe Liverpoolit.  Një natë para startit të sfidës, lojtarët e të dyja ekipeve, zhvilluan stërvitjen e tyre të fundit në Stamboll,  aty ku do luhet sfida.

Përveç stërvitjes, ata kanë bërë edhe një gjest të madh, duke luajtur me fëmijë që nuk kanë këmbë dhe i mbushën ata me buzëqeshje dhe gëzim.

Fytyrat e fëmijëve pa këmbë ishin mbushura me buzëqeshje dhe lumturi, ndërsa lojtarët e të dyja skuadrave luanin me ta. Këto çaste padyshim që do të mbeten gjatë në mendjet e të dy fëmijëve, të cilët kanë përjetuar ndoshta momentin më të mirë në jetën e tyre.