JOQ Albania
Home

Kërkon t’ja rrëmbejë nga duart Juventusit, Interi “fut hundët” për talentin e Fiorentinës
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 13/08/2019 15:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas duelit për Lukakun të fituar nga zikaltërit, Inter dhe Juve po përgatiten për një betejë të re në merkato. Bëhet fjalë për talentin e Fiorentinës, Federico Chiesa.

Juventusi ka miratimin e lojtarit për t’u transferuar në Torino, por pavarësisht kësaj, kjo marrëveshje është kundërshtuar fort nga presidenti i toskanëve, i cili nuk dëshiron të largojë yllin e skuadrës së tij. Mirëpo në mes Juves dhe Chiesës ka ndërhyrë Interi.

Drejtori teknik i ziklatërve, Marotta, po përgatit terrenin për verën e ardhshme, duke u mbështetur edhe tek marrëdhëniet e mire me drejtuesit e Fioretinës. Këta të fundit e vlerësojnë Chiesën me jo më pak se 70 milio euro.

Megjithatë duhet bindur edhe lojtari, i cili është i lidhur me Fiorentinën deri në vitin 2020. Juventus është e gatshme t’i ofrojë një rrogë prej 5 milion eurosh italianit, por tratativa është tepër e vështirë. Duke njohur mirë situatën, Inter po përgatit strategjinë për t’i rrëmbyer rivalëve një tjetër objektiv.

Burimi: Sportmediaset|Përktheu dhe përshtati: JOQAlbania

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/