JOQ Albania
Home

Banka e njohur u bën klientëve ëndrrën realitet: Po ju falim borxhet, merreni si dhuratë
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 13/08/2019 12:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

JPMorgan realizon ëndrrën e miliona personave. Banka ka fshirë borxhin e kartave të kreditit të klientëve të saj në Kanada.

“Merreni si një dhuratë”, ka deklaruar banka.

Vendimi i “JPMorgan Chase” lidhet me mbylljen e aktiviteteve që lidhen me kartat e kreditit në Kanada.

 JPMorgan Chase realizza il sogno di milioni di persone

Zëdhënësja Maria Martinez shpjegon:

Chase ka vendosur të dalë nga tregu kanadez i kartave të kreditit.
Banka ka vendosur të fshijë bilancin ekzistues pëtr të kompletuar daljen e saj”.

Chase ka pushuar së pranuari kërkesa të reja për karta krediti në Kanada prej dy vitesh.

Në marsin e vitit 2018, banka kavendosur tëmbyllë llogaritë ekzistuese dhe të bllokojë mundësitë përklientët ekzistues për të bërë shpenzime të reja, duke vijuar amaqëë të pranojëpagesat e tyre e shlyerjes së borxhit kundrejt saj.

Risultati immagini per JPMorgan

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/