JOQ Albania
Home

Si i mashtroi Rama qytetarët e Beratit, çfarë u premtoi disa vite më parë
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 12/08/2019 19:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Partia Socialiste erdhi në pushtet në vitin 2013, ku bëri qindra e mijëra premtime, por shumë pak gjëra, për të mos thënë aspak, janë realizuar.

Deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi, i ka kujtuar kreut të Qeverisë një nga premtimet e shumta që iu ka bërë qytetarëve të Beratit e Kuçovës.

Bëhet fjalë për ndërtimin e një ishulli në lumin e Osumit, por që sipas deputeti ka rezultuar mashtrim elektoral.

Më tej Maliqi numëron dhe disa premtime të tjera që janë bërë nga qeveria, por asnjë prej tyre nuk është realizuar.

Statusi i plotë:

Doni më per Belulin? Ne qarkun Berat por qe eshte perhapur ne mbare vendin perdoret kjo shprehje. Rama i tepsisë dhe i babëzisë me oligarket e kri.min,genjeu e mashtroi banoret e qarkut Berat ne 2016-2018 se do ndertonte ne Berat ishullin perrallor te Osumit duke shpikur konkurse projekte perëndimore sa mori votat dhe jo vetem genjeu e mashtroj por i ka lene ne harrese,po keshtu lumturoj qytetaret e Kucoves ne 2018 per nisjen e punimeve brenda 2018 ne bazen Ajrore te Kucoves per investim mbi 50 milion euro nga Nato,ku do hapeshin vende pune dhe do te zhvillohej ekonomia dhe investimi akoma ska filluar.Qytetaret e Beratit shihnin ëndrra me ishull ,varka ,lundrime,plazhe e punesime turistike,kurse banoret e Kucoves gezoheshin se do punesoheshin dhe do zhvillohej zona.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/