JOQ Albania
Home

“E kishin lidhur me litar dhe i kishin thyer dy dhëmbë”, vajza shokohet kur sheh si ishte katandisur kafsha e gjorë
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 12/08/2019 15:58

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Keqtrajtimi i kafshëve në Shqipëri është në nivele shqetësuese. Më e rëndë situata është me qentë, të cilët braktisen në rrugë dhe autoritetet përkatëse nuk marrin asnjë lloj mase.

Një rast i tillë është regjistruar te kthesa e Kamzës. Një vajzë ka dërguar në redaksinë e JOQ Albania, pamjet e një qeni që e kishin rrahur dhe i kishin thyer dy dhëmbë.

Ajo është shokuar kur ka parë situatën në të cilën ndodhej kafsha e gjorë. Më tej vajza shton se të gjithë kalimtarët e shikonin dhe nuk bënin asgjë për ta ndihmuar.

Mesazhi për JOQ Albania

E kishin rrahur thyer dy dhemb dhe i kishin lidhur nje litar ne qaf nderkohe qe te gjith kalonin dhe e shikonin pa ber asgje. Ne kthes te kamzes

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/