JOQ Albania
Home

Dëshmia/ I riu tregon se çfarë ka ndodhur në vendin ku gjet i pajetë 23-vjeçari në Fier
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 12/08/2019 13:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mëngjesin e sotëm një trup i pajetë u gjet i hedhur në një kanal në Fier. Më pas u mësua se 23-vjeçarit që u gjet i pajetë mëngjesin e sotëm i ishte prerë fyti.

Kujtojmë këtu se trupi i tij i pajetë u gjet në një  kanal tek “Kthesa e Hamilit” në fshatin Sulaj të Fierit.

23-vjeçari quhej Florian Selimi dhe kishte precedentë për vjedhje. Lidhur me këtë ngjarje të rëndë një i ri ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania.

Ai tregon se ka pasur të shtëna në këtë zonë, por nuk e di nëse ato kanë lidhje me ngjarjen apo jo.

Po ashtu ai shkruan se banorët e zonës e dinë se siguri se kush ka gjuajtur. I riu tregon se të shtënat me armë kanë zgjatur për 20 deri në 30 sekonda.

Mesazhi i plotë:

Miremengjes JOQ, te zgjohesh me te shtena k*llashi ne 2019 ?  Vetem ne Fier esht e mundur!! Uroj mos te ket v*ktima! nuk e di nese te shtenat kan lidhje me vrasjen, po ato ndodhen shum pran vendit ku u gjet ai djali 23 vjec, nuk e di nese e kan kap duke vjedh apo dicka po te shtenat ishin shum pran rruges hamilit…. gjuajtjet ne fillim ishin automatike rreth 3 sekonda, pastaj teke nje nga nje me frekuenc 0.5 deri ne 2 sekonda gjuajtjet zgjaten rreth 20-30 sekonda.. Banoret e zones jan ne brendesi kush gjuajti jam 100% i sigurt!"