JOQ Albania
Home

“Të largohet fare”/ Kush po e kërkon me urgjencë dorëheqjen e Leshajt pas ngjarjes në Rrëshen?
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 12/08/2019 12:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mesditën e sotme një ngjarje e rëndë ndodhi në qendër të qytetit të Rrëshenit.

Një 48-vjeçar u qëllua me breshëri plumbash.

Emri i viktimës është Armando Gjini, por ai njihej edhe si Tonin Gjini.

Lidhur me këtë ngjarje një qytetar ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania dhe tregon se 48-vjeçari u qëllua me breshëri plumbash.

Mesazhi i plotë:

Pershendetje joq,pak me perpara u qellua me bresheri armesh nje burr ne mes te qytetit te Rreshenit dhe para disa kohesh i kane vendosur eksploziv ne makine.Policia nuk ka nderrmare asnje mase madje as nuk u duken fare kur u qellua mesa duket do kene pasur frike.I bej thirrje ministrit  Sander Lleshi dhe policise ti lene pushimet dhe te bejne punen e tyre ose te largohen fare,fundja njelloj si me to si pa to eshte!”

Por ky nuk është mesazhi i vetëm që ka ardhur në redaksinë e JOQ Albania.

Qytetarët janë të terrorizuar dhe ndihen dhe të pambrojtur.

Njëra prej tyre shkruan se është shumë e irrituar me policinë dhe se qytetarët nuk dëshmojnë në polici sepse kanë frikë.

Ajo shkruan më tej:

Ishin në makina me xhama të zinj. E qëlluan disa herë. Ka pasur dëshmitarë shumë. Padyshim qytetarët nuk mund të dëshmojnë në polici sepse kanë frikë.”

Por kjo qytetare tregon edhe diçka tjetër. Sipas asaj që thotë ajo disa kohë më parë Gjinit i kanë vendosur eksploziv në makinë dhe kanë tentuar ta heqin qafe.