JOQ Albania
Home

Përpëlitet Greqia, një tjetër tërmet tund vendin
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 12/08/2019 10:20

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Siç duket, pas një zjarri të madh të rënë në Athinë gjatë mbrëmjes së djeshme, fatkeqësitë natyrore për Greqinë nuk kanë të ndalur.

Një tërmet i fortë ka shkundur vendin gjatë orëvë të fundit.

Tërmeti ka goditur shtetin fqinj gjatë mëngjesit të sotshëm.

Mediat vendase shkruajnë se lëkundjet kanë qenë të forta.

Epiqendra e tërmetit, sipas sajteve sizmiologjike, epiqendra e tërmetit ka qenë Kreta.

Lëkundja e fortë me magnitudë 5.2 ballë është regjistruar në orën 07:57 , me orën vendase.

Deri më tani, fatmirësisht, nuk raportohen dëme të mëdha.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/