JOQ Albania
Home

Kishin fshehur sende që marrin jetën në autobus, prangosen dy fierakët
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 11/08/2019 11:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Dy djem të rinj nga qyteti i Fierit janë prangosur në qytetin e Durrësit.

Të rinjtë kanë tentuar të trafikojnë drejt Italisë, sende që të marrin jetën.

Mësohet se të arrestuar janë , A. F., 30 vjeç dhe R.H., 23 vjeç, të dy banues në Fier.

Blutë e Durrësit kanë bërë të ditur edhe se njëri nga të arrestuarit është shoferi i autobusit, ku dhe ishin fshehur municionet.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Policisë Kufitare Durrës, në zbatim të masave të shtuara për rritjen e sigurisë në pikat kufitare dhe në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative kanë goditur një rast të trafikimit të armëve dhe municioneve drejt shtetit fqinj. U arrestuan në flagrancë shtetasit : A. F., 30 vjeç, banues në Fier; R. H., 23 vjeç, banues në Fier; Më datën 10.08.2019, gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë nga Policia Kufitare Durrës, në mjetin autobus tip Sptinter drejtuar nga shtetasi A. F., që udhëtonte drejt Italisë në linjën Durrës- Bari, në bagazhet e shtetasit R.H.’’

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/