JOQ Albania
Home

Këngëtari i njohur flet pa dorashka, zbulon sa paguhet në koncerte
Shkruar nga: V Gashi | Publikuar më: 10/08/2019 19:24

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ylli Baka është një nga këngëtarët më të preferuar të muzikës popullore.

Ai gjithashtu është mjaft i kërkuar nëpër koncerte e mbrëmje muzikore, ndërkohë që këngët e tij dëgjohen e kërcehen kudo nëpër dasmat shqiptare.

Së fundmi, këngëtari i njohur ka bërë publike shifrën sa paguhet në koncerte.

I ftuar në emisionin "Treshe", ai tha: 

“Nuk i kam shifrat e rënda. 1000 euro, 2000, i ndajmë me shokët, nuk janë shifra të mëdha.”

Ylli Baka e ka nisur karrierën në muzikë në vitin 1999 në një lokal në Athinë, ku punonte si këngëtar dhe baterist.

Ai u bë i njohur në vitin 2004 kur publikoi albumin e tij të dytë me titullin "Këngët e vendit tim".

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/