JOQ Albania
Home

Ish-mbrojtësi kritikon blerjen e Lukakut: Është mbi 100 kg
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 08/08/2019 14:22

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Interi bëri së fundmi super goditjen e madhe në merkato pasi zyrtarizoi nga Manchester United, blerjen e sulmuesit, Romelu Lukaku.

Belgu tashmë është një futbollist i zikaltërve, teksa klubi nga Milano shpenzoi për të 70 milionë euro, plus bonuest për shërbimet e tij.

Megjithatë, pavarësisht se te Interi gëzohen për këtë blerje, te Manchesteri duket se nuk janë penduar për largimin e e tij.

Legjenda e “Djajve të Kuq”, si Gary Neville është shprehur se sulmuesi është mbipeshë, ndërsa shtoi se joprofesion’alizmi është i dëmshëm.

Ai deklaroi:

E ka pranuar edhe ai vetë se është mbipeshë. Është mbi 100 kg. Ai mund të shënojë dhe do të bëjë mirë me Interin, por joprofesionaliteti është infektues”.