JOQ Albania
Home

Heqin qafe kapo-ultrasin e Lacios, dyshohet se e kanë bërë shqiptarët
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 08/08/2019 9:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në kryeqytetin e Italisë, Romën. Fabricio Pishiteli, i njohur ndryshe me nofkën "Diabolik", i është marrë jeta në një pritë nga persona të panjohur.

Pishiteli njihej nga e gjithë Italia si kapo-ultrasi kryesor i ekipit të Lazios.

Ngjarja ndodhi në lagjen Usholana, në “Parco degli Acquedotti”, teksa raportohet se kreu i ultrasve lazialë është qëlluar në kokë.

Fabricio Pishteli kishte qenë duke ecur në park kur i ishte afruar një person i cili e kishte qëlluar duke e lënë të pajetë dhe ishte larguar më pas mes turmës.

E kaluara e tij ka qenë e errët, pasi emri i tij nuk ishte i panjohur për policinë. Ai ishte dënuar shpesh për ngjarje nga më të ndryshmet, përfshi edhe trafikimin e "mallit".

Mediat italiane raportojnë policia ka përjashtuar mundësinë e heqjes qafe për motive që lidhen me botën e ultrasve të futbollit, teksa dyshohet se më e mundshme është pista e hakmarrjes për një trafik ndërkombëtar malli të përfunduar keq me "kokat" shqiptare.

Policia po heton ngjarjen, por ende nuk ka shumë dritë mbi këtë ngjarje të rëndë…