JOQ Albania
Home

Ofertë e papritur, Xherdan Shaqiri në kampionatin francez?
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/08/2019 18:18

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Xherdan Shaqiri zhvilloi një sezon fantastik me Liverpoolin edicionin e shkuar, por nuk dihet nëse ai do të jetë pjesë e ‘Reds’ edhe sezonin e ardhshëm.

Lënia vazhdimisht në stol, duket se e ka mërzitur futbollistin shqiptar, i cili kërkon një ekip ku të luajë rregullisht.

Tashmë një ofertë e papritur ka ardhur në drejtim të tij dhe ai e ka marrë shumë seriozisht si variant.

Monaco nga kampionati francez, është i gatshëm t’i ofrojë yllit të Liverpoolit një kontratë deri në vitin 2023 me një pagë vjetore prej 6 milion eurosh neto në vit.

Favori i futbollistit është se në Principatë nuk paguan asnjë taksë, kundrejt Anglisë që ka një tatim mjaft të madh.

Pikpyetja mbetet nëse Liverpooli do ta lëshoj 27-vjeçarin, për të cilin kërkon rreth 36 milionë euro, pavarësisht se e bleu për vetëm 15 mln euro nga Stoke City.

Mbipopullimi i repartit të mesfushës te të kuqtë mund të bindte drejtuesit të hiqnin dorë nga shërbimet e tij, edhe pse Jurgen Klopp e ka futbollist të preferuar.