JOQ Albania
Home

Xavi e nis keq debutimin si trajner, bën gjestin që nuk i shkon për shtat
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/08/2019 15:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas karrierës së lavdishme te Barcelona si futbollit, tashmë Xavi Hernandez i është futur botës së trajningut.

Mbrëmjen e djeshme, ai ka pasur ndeshjen e tij të parë zyrtare si trajner në stolin e ekipit nga Katari, e Al Saad.

Skuadra e tij barazoi 1-1 në sfidën ndaj Al-Duhail, e vlefshme për fazën play-off të Champions Leagues në Azi.

Megjithatë, legjenda spanjolle nuk e ka përballuar si duhet emocionin dhe presionin e kësaj përgjegjësie të re.

Në minutat e fundit, gjyqtari nuk e akordoi penallti për ekipin e Xavit. Kaq ka mjaftuar që ky i fundit të shpërthejë dhe të godasë ç’të gjejë në tokë.

E para që e pësoi, ishte këpuca e tij, e cila nuk ishte shtrënguar sa duhet dhe fluturoi në ajër sapo spanjolli hapi këmbën gjithë forcë...