JOQ Albania
Home

Shpërthen Dzeko: Mjaft më, dua Interin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/08/2019 13:20

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Sulmuesi kryesor i Romës, Edzin Dzeko nuk dëshiron më të qëndrojë në kryeqytet.

Boshnjaku, ua ka bërë të qartë drejtuesve të Romës se tashmë ka vendosur për të shkuar te Interi.

Ai u shpreh:

Karriera ime këtu ka mbaruar, tani dua të provoj diçka tjetër dhe zgjedhjen e kam bërë. Luaj për veten dhe stërvitem për Interin!"

Dzeko del i lirë në muajin janar dhe mund të firmosë me këdo, ndërsa Roma nuk do të fitonte asnjë qindarkë.

Ndaj, offerta e Marottës prej 15 mln eurosh duket e duhura momentalisht dhe marrëveshja duket shumë pranë.