JOQ Albania
Home

Sane te Bayerni, zbulohet rroga e frikshme që do përfitojë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/08/2019 10:16

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Duket gjithçka e mbyllur. Leory Sane do jetë futbollisti i Bayernit të Mynihit sezonin e ardhshëm.

Gjermanët kanë sakrifikuar financiarisht dhe kanë bërë një super goditje në merkato.

Transferimi i tij do i kushtojë bavarezëve plot 100 mln euro, një shifër rekord për këtë klub.

Anësori gjerman, do lerë Manchester Cityn dhe do bashkohet me Bayernin.

Mediat kanë zbuluar edhe rrogën e tij e cila pritet të jetë gjithashtu e frikshme.

Sane do të firmosë për 5 vite, ku do përfitojë 18 milionë euro në sezon, edhe kjo një shifër rekord për futbollin gjerman.

Pritet vetëm zyrtarizimi, pasi të gjitha detajet janë të mbyllura...