JOQ Albania
Home

Përmirësoni daljen jashtë dhe shmangni kapsllëkun duke shtuar këtë element në dietën tuaj
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07/08/2019 8:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Nuk janë të paktë njerëzit që kanë probleme me jashtëqitjen dhe kapsllëkun. Madje, mund të themi se numri i atyre që janë prekur nga këto probleme është rritur gjithmonë e më shumë, me rritjen e konsumit të ushqimeve të shpejta.

Shumica e njerëzve thonë se zgjidhja e këtij problemi është që të hani sa më shumë fruta, për shkak përmbajtjes së mjaftueshme të fibrave, raporton “JustNaturallyhealthy”.

Shtoni dietës tuaj magnez, ndihmon shumë në jashtëqitje. Shumica prej njerëzve kanë mungesë të magnezit, andaj është mirë t’i kushtoni rëndësi këtij produkti, nëse keni problem me kapsllëk.

Shmangni ushqimet e shpejta dhe pijet e gazuara, janë ndër shkaktarët kryesor të kapsllëkut.

Andaj, ndryshimi i dietës dhe kalimi në një dietë më të shëndetshme do shihni se do të ketë rezultat për rregullimin e këtij problemi.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/