JOQ Albania
Home

Gruaja tregon eksperiencën e tmerrshme: Nuk shihesha në pasqyrë, isha me 4 vetulla
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 07/08/2019 7:21

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Shpeshherë mes vajzave qarkullon shprehja që nëse fytyra i ngjan një pikture, vetullat janë konturet e saj.

Dhe nëse më parë i keni konsideruar si një pjesë e padobishme gaboheni, pasi vetullat arrijnë të ndryshojnë paraqitjen e fytyrës, të theksojnë tiparet dhe të plotësojnë në mënyrë harmonike make up-in.

 Jami Ledbetter, 42, says a botched microblading treatment left her with four eyebrows

Jami Ledbetter, një grua dyzetedyvjeçare nga Kansas, Misuri, kishte ëndërruar që fëmijë të kishte vetulla perfekte pasi gjatë shkollës fillore, por edhe më vonë, tallej gjithmonë nga shokët e saj si vajza pa vetulla dhe me fytyrë të çuditshme.

Për këtë arsye, mamaja e tre femijëve vendosi që të provonte microblading, një teknikë kozmetike shumë e përhapur vitet e fundit, e cila konsiston në mbjelljen e vetullës ose bërjen tatuazh me fije natyrale.

Ajo vendosi të provonte microblaing në shtëpi nga një estetiste që kishte gjetur në një sit online, por në momentin që mbaroi gjithçka Jami mbeti e shokuar.

 She was so appalled by the results of the cosmetic procedure she only went to work and the supermarket for fear of anyone seeing her botched brows

Kishte ëndërruar gjithmonë momentin kur do të shihte vetullat e saj të plota, por në të vërtetë procedura kishte shkuar aq keq, sa në vend të dy, dukej se kishte 4 vetulla të mbivendosura njëra sipër tjetrës. Edhe pse u përpoq për shumë t’i mbulonte me make up, asgjë nuk ndryshoi.

Për gjashtë javë ajo u izolua në shtëpi, madje edhe reshti së takuar një djalë me të cilën shoqërohej prej kohësh pasi nuk ndihej e gatshme të përballej me të tjerët.

 Jami believed she was having a treatment performed by a ‘certified’ microblader

Pasi iu drejtua një qendre të specializuar në trajtimin e vetullave, Jamit iu tha se gjilpëra e përdorur për procedurën e mbjelljes së vetullave ishte e pakontrolluar dhe jashtë çdo kushti higjiene, ç’ka kishte sjellë edhe deformimin e formës së vetullës, ndërsa fijet ishte me përmbajtje plastike.

 The mum, who was born without brows, is pictured here before the procedure

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/