JOQ Albania
Home

Ironia e fatit, Besluskoni tani sfidon Inzaghin
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/08/2019 22:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Edhe pse ka kaluar të 80-at, Silvio Berlusconi ka ende fuqi dhe ëndrra për të arritur suksese në botën e futbollit.

Pasi fitoi gjithçka të mundshme me Milanin dhe i bëri kuqezinjtë një nga ekipet më të lavdishme në planet, tashmë bossi italian ka marrë drejtimin e Monzës dhe synon ta ngjisë sa më lart.

Së fundmi, Monza, me Berlusconin president, është kualifikuar për në raudin tjetër të Kupës së Italisë pasi mundi 2-0 Alessandrian.

Tashmë ekipi i kuq, do gjejë në përballjen e radhës, Beneventon.

Një ironi fati, sepse në stolin e skuadrës verdhekuqe është ulur Filippo Inzaghi, njeriu që për shumë vite ka
luajtur te Milani Berlusconit, madje duke fituar gjithçka.

Tani erdhi koha të përballen mes tyre, njëri si trajner e tjetri si President. Të shohim kush do fitojë…