JOQ Albania
Home

I theu rekordin, Van Dijk paralajmëron Meguaier: Duhet të ketë kujdes
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/08/2019 17:37

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Para dy ditësh, Manchester United realizoi transferimin më të shtrenjtë në historinë e futbollit sa i përket një mbrojtësi.

"Djajtë" e kuq morrën nga Leicesteri për 90 mln euro mbrojtësin, Herri Meguaier.

Ky transferim theu kështu rekordin e Van Dijk i cili u transferua te Liverpooli një vit më parë për 75 mln stërlina.

Sakaq, Van Dijk i pyetur për thyerjen e rekordit u shpreh:

Unë i uroj fat atij, por gjithmonë duhet të ketë kujdes, pasi presioni është i madh dhe tani është mbrojtësi më i shtrenjtë. Pavarësisht se ti duhet të jesh i fokusuar tek loja, gjithmonë presioni do të jetë i pranishëm. Duhet të përqendrohesh në atë që je duke bërë, duhet të tregosh cilësitë e tua në fushën e lojës dhe mos mendo për asgjë tjetër përveç kësaj."