JOQ Albania
Home

Ronaldo jep “OK”-in, gati shkëmbimi Dibala-Ikardi
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/08/2019 12:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Juventusi ka hedhur edhe njëherë tjetër sytë nga Mauro Ikardi.

Sipas mediave italiane, drejtuesit bardhezinj kanë marrë edhe konfirmimin nga Ronaldo për sjellë në Torino sulmuesin e Interit.

Portugezi e sheh si një partner të denjë në sulmin e Juves dhe kështu nuk ka dalë kundër transferimit të tij.

Bisedimet kanë nisur dhe në marrëveshje mund të përfshihet Paulo Dibala.

Të dyja palët pritet të përfitojnë nga ky shkëmbim pasi as Ikardi nuk është i lumtur te Interi dhe as Dibala te Juventusi.

Deri në fund të merkatos mund të ketë një suprizë të madhe me shkëmbimin e dy sulmuesve argjentinas.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit KOMUNITETI JOQ ALBANIA mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/