JOQ Albania
Home

Po “çmend” botën e futbollit, ja si lindi festimi i famshëm i Ronaldos
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 05/08/2019 21:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Përveç stilit të lojës, Ronaldo ka mahnitur gjithë fansat e tij edhe me festimin e tij të famshëm që e përdor gjithmonë pas ç'do goli që shënon.

Por çfarë domethënie ka ai lloj kërcimi që bën Ronaldo?

I quajtur "SIUU", ai festim e ka një lloj shpjegimi dhe këtë e ka zbuluar vetë Ronaldo gjatë një interviste për "Soccer.com"

Portugezi deklaroi se ishte pikërisht një ndeshje miqësore në SHBA në vitin 2013 aty ku kishte filluar gjithçka.

Ai tregoi:

Festimi im lindi në mënyrë natyrale. Ishim në SHBA me Realin, luanim kundër Çelsit. Unë shënova, bëra një kërcim dhe pastaj lëshova atë thirrjen "siuuu". Tifozëve u pëlqeu shumë, aq sa kur i takoja më thërrisnin ‘Kristiano siuuu” dhe përsëritnin atë thirrje. Ndaj vendosa që ta vazhdoja”.