JOQ Albania
Home

Momenti që ngjalli debat te tifozët, a ishte e rregullt penalltia që i dha trefeun Cityt?
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 05/08/2019 17:53

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Manchester City fitoi ditën e djeshme Superkupën e Anglisë pasi mundi në finale me penallti Liverpoolin.

Koha e rregullt u mbyll në barazim 1-1 dhe u deshëshën goditjet e penalltive që të vendosej fituesi i trofeut të parë sezonal.

Të gjithë lojtarët e Manchester Cityt u treguan të saktë nga penalltia, ndërsa golin vendimtar e shënoi sulmuesi Gabriel Jesus.

Megjithatë, penalltia e goditur nga sulmuesi brazilian ka ngjallur debat, pasi pamjet tregojnë se ajo mund të ketë qenë edhe e parregullt.

Ekziston një rregull që nëse një lojtar nis vrullin për të goditur penalltinë nuk mund të bëjë hapa mbrapa, por braziliani e ka bërë dhe ia ka dalë pa u vënë re nga arbitri.

Ja pamjet dhe secili mund të bëjë vlerësimin e tij...

***

Për t’u bërë pjesë e grupit KOMUNITETI JOQ ALBANIA mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet. KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/