JOQ Albania
Home

Harrojini të gjitha, kjo është mënyra që ju dobëson si me shpejt
Shkruar nga: N Hoxha | Publikuar më: 04/08/2019 23:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të gjithë personat që kanë probleme me mbipeshën, vazhdimisht janë duke kërkuar për dietën e duhur apo një mënyrë për të rënë në peshë.

Ashtu si disa çajra të tjerë bimorë, që kanë veti të mira për shëndetin e njeriut, edhe çaji i zi ka shumë përfitime për shëndetin.

Sipas një studimi të bërë nga një ekip hulumtuesish, ky çaj arrin dukshëm të përmirësojë sistemin tonë tretës duke i eliminuar bakteret dhe duke përmirësuar funksionimin e metabolizmit.

Ky çaj së bashku më atë jeshil, aktivizojnë bakteret e mira, dhe eliminojnë ato të këqijat që janë të lidhura me obezitetin.

Tek ky lloj i çajit polifenolet- substanca aktive ne të, kanë një rol të rëndësishëm në funksionimin normal të zorrëve, dhe kanë rol në formimin e zinxhirëve të shkurtër yndyror që janë përgjegjës për energjinë e nevojshme të metabolizmit.

Gjithsesi duhet të keni parasysh që konsumimi i moderuar i tij ka këto përfitime, kurse nëse merrni sasi të lartë të tij kjo përbën një rrezik për shëndetin.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/