JOQ Albania
Home

Gati supersfida e parë e sezonit në Angli, City dhe Liverpool publikojnë formacionet zyrtare
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 04/08/2019 15:21

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Do të luhet pas pak në Uembli finalja e Superkuës së Anglisë, mes Manchester Cityt dhe Liverpoolit. "Qytetarët vijnë në këtë finale si fitues të kampionatit dhe dy kupave, ndërsa Liverpooli si ekipi nënkampion.

Sfida pritet me mjaft interes, pasi përballen dy ekipet më të mira në Angli. Kujtojmë që sezonin e kaluar në Premier League, ekipi i Guardiolës fitoi vetëm në javën e fundit kampionatin.

Të dy trajnerët, Klopp dhe Guardiola kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

16:00 | Manchester City-Liverpool

FORMACIONET ZYRTARE: