JOQ Albania
Home

Pamje skandaloze, polici i shtetit bën sehir teksa gruaja dhunon të sëmurin mes rrugës: Rrinte si buf
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 03/08/2019 21:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Policia e Shtetit duhet të garantojë siguri dhe mbrojtje për qytetarët.

Të paktën kështu ndodh në çdo vend të botës, por në vendin ndodh e kundërta.

E themi këtë, pasi në redaksinë e JOQ Albania ka ardhur një video, ku një oficer policie bën sehir teksa një grua dhunon një person me aftësia të kufizuara.

Po po një person me aftësi të kufizuara, i cili as veten e tij nuk mund ta mbrojë.

Dhe polici që duhet ta mbrojë rri e shikon sikur është duke parë një film me skena të dhunshme në ekran.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur te zona e Doganës në Tiranë. Pamjet janë të rënda, pasi tregojnë gruan, e cila dhunon burrin me aftësi të kufizuara.

Kurse polici ndodhet më pak se një metër larg dhe nuk bën asgjë.

Qytetarja që ka nisur videon ka treguar se ai rrinte si buf dhe shikonte dhe në momentin që ajo i ka thënë pse nuk ndërhyn ai ka thënë “Pse ca thuhet të bëj unë.”

Mesazhi i plotë:

I thamë policit pse nuk e ndalon atë gruan që dhunon një njeri të sëmurë. Rrinte si buf dhe tha pse ca duhet të bëj unë.’’

Se sa i mbron qytetarët policia, komentet ju takojnë vetëm juve.

***

Për t’u bërë pjesë e grupit mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI JOQ ALBANIA: https://m.facebook.com/groups/komunitetiJOQ/