JOQ Albania
Home

Ronaldo zbulon një tjetër “sekret” pse ai është gjithmonë në formë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 02/08/2019 17:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Po kap 35-vjetorin së shpejti dhe Cristiano Ronaldo nuk ka rënë aspak nga forma e tij sportive. Përkundrazi, portugezi shfaqet gjithmonë me një trup perfekt, plot me muskujt dhe i pandalshëm në fushën e lojës.

Sekretet e formës së tij janë shumë, duke nisur nga dieta ushqimore, stërvitja intensive, e deri te mënyrat popullore që sulmuesi i Juventusit përdor.

Së fundmi, ka qenë vetë Ronaldo i cili ka zbuluar një "sekret" të formës së tij. Ai ka postuar në profilin e tij në “Instagram” një foto, në të cilën shfaqet duke bërë dush në një vaskë druri.

Sipër shkruan:

Rigjenerim dhe meditim”

Kështu, ylli i Juventusit, iu ka treguar ndjekësve të tij se në përgatitjen për fillimin e sezonit të ri futbollistik ai po punon fizikisht dhe mendërisht.