JOQ Albania
Home

“Me sqetullat pa rruar”, Adelina s’lë gjë pa i thënë fanses
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 02/08/2019 16:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Disa ditë më parë, në një fotot të publikuar në rrjetet sociale, këngëtarja Adelina Tahiri kritikohej nga ndjekësja e saj se ishte e padepiluar, ndërsa në lëkurë kishte marrë një ngjyrë që për fansen nuk cilësohej si e bukur.

Në komentin e saj, vajza e cilësonte artisten si me origjinë nga fshati, teksa shprehej se kishte ikur ajo nga fshati, jo fshati nga Adelina.

Gjithashtu, komentuesja thotë me plotë bindjen se këngëtarja i ka sqetullat të parruara.

Fjalëve të saj i ka kthyer vetë Adelina përgjigje të gjatë, teksa e sqaron fije e për pe, në lidhje me akuzat që hidhen ndaj saj.

Këngëtarja, e cila sëfundmi është bërë nënë, shprehet se Instagrami nuk është për të gjithë njerëzit, ndërsa nuk nguron të thotë se është ndër të paktat artiste shqiptare që del pa filtra në rrjetet sociale.

Ajo shton se familja e saj është me origjinë nga Shkupi, qytet i cili është metropol dhe jo fshat.

Në përfundim, i jep një këshillë ndjekëses së saj të drejtohet tek kirurgu apo ndonjë mjek psikolog, sepse vetëm ata mund t’i bëjnë derman.

Në përgjigjen e saj, Adelina shprehet kështu:

O zemër më vjen shumë për mllefin qe ke dhe edukatën, mëe beso Instagrami s’është për çdo kënd! Mbi të gjitha është për njerëz të lexuar dhe të emancipuar e jo për njerëz të tillë si puna jote që shërojnë komplekse në krah të të tjerëve, unë s’të kam faj ty që perëndia të fali të shëmtut më vjen keq që këtë e them, si pik e dytë që shkruan me insta false, a si e treta zemër mos je lesbike që aq shumë më analizon mua. Dua te sqaroj një gjë, mund të them që jam një ndër artistet e rralla shqiptare që marr guxim dhe dal pa filter dhe pik make up! Sa i përket fshatit jam e lindur unë dhe familja në mes të Shkupit i cili është metropol! Sa i përket fytyrës time dhe pastërtisë time se besoj se do ta kesh nderin ndonjëherë të më kesh afër që ta vlerësosh. Po njerëz si puna jote ju ndihmon vetëm spitali zemër, ndonjë kirurg ose psikolog asgjë më tepër. Paç fat në jetë”.