JOQ Albania
Home

Sherri te Folie Marine, kush është mirditori që dyshohet se shkrepi armën
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 31/07/2019 17:05

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë u regjistrua të dielën te Folie Marine në Jalë. Sipas policisë dy grupe të rinjsh u përfshinë në një sherr.

Zënka mes tyre degjeneroi deri në përdorimin e armëve. Dëshmitarët e rastit kanë treguar për JOQ Albania se shkallët u lanë në gjak dhe njerëzit vraponin të terrorizuar pa kuptuar se ç’po ndodhte.

Mesazhi i plotë

Plasi dje tek folie marine. U be nami. Nuk kam fjale, erdhi ambulanca u plagosen njerëz. U be kasapane, te gjithë u shtrine ne toke si ne filma.

Si pasojë e të shtënave, një person u plagos në këmbë dhe u transportua menjëherë në spitalin e Vlorës, ku është jashtë rrezikut për jetën.

Një tjetër dëshmitar tha për JOQ Albania se dyshohet se shkak për sherrin është bërë një femër e njohur e show bizit shqiptar, Trejsi Sejdini, e cila ka qenë e pranishme në vendngjarje, për të përfunduar zënkën me një vajzë laçjane.

Policia nuk ka dhënë një version zyrtar për ngjarjen, ndërsa burime pranë JOQ Albania, bëjnë me dije se autori i dyshuar i plagosjes është një 26-vjeçar nga Mirdita.

Për këtë person kanë ardhur disa informacione të reja në redaksinë e JOQ Albania. Sipas një qytetari, djali që ka shkrepur armën njihet me nofkën "çakmaku" dhe është person me rrezikshmëri të lartë. Qytetari shton më tej se ky person sillet akoma në brigjet e detit Jon.

Mesazhi për JOQ Albania:

eshte nje djal nga Mirdita i cili njihet me nofken (cakmaku) eshte person me rrezikshmeri te larte dhe akoma po sillet neper brigjet e detit jon.