JOQ Albania
Home

I shtrembërohet shtylla kurrizore çdo ditë dhe po i dëmtohen organet, vajza nga Kukësi bën apelin rrëqethës
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 31/07/2019 10:00

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë e re ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania dhe ka bërë një apel për ndihmë.

Vajza me emrin Biljana Beqiraj tregon se vuan nga shtrembërimi i shtyllës kurrizore.

Shtylla e saj kurrizore vazhdon të shtrembërohet çdo ditë dhe asaj janë edhe duke iu dëmtuar edhe organet e tjera.

Vajza e re thotë se mbas 20 vitesh për të ka lindur një fije shprese për të pasur një jetë normale.

Po ashtu ajo tregon se ajo duhet të kryejë një operacion që kushton 22 mijë euro dhe familja e saj dhe as të afërmit nuk kanë mundësi ta përballojnë, ndaj ajo kërkon ndihmën e gjithë shqiptarëve.

Mesazhi i plotë:

Duke qene se arrita te ju shkruaj juve kjo do te thote se eshte problem serioz.....jam nje goce nga Kuksi , me aftesi te kufizuar (skolioz me shtremberim te shtylles kurrizore ) ......shpresa ime per jete eshte shune e paket sepse shtylla eshte shtremberuar dhe vazhdon te shtremberohet dita dites duke prekur organet e tjera ......Zoti eshte i madh... Mbas 20 vitesh po lind nje fije shprese sepse operacioni mund te kryhet ne tiran nga nje doktor turk .....Tani vetem mundesia mungon ........Sic eshte ajo pyetja :"Me mire te dish apo tkesh ?" Kjo jane te lidhur midis njera tjetres nese din mundesh edhe te kesh .......shuma per operacion eshte pak me shume sec duhet(22mij euro) dhe familija ime nuk eshte ne gjendje aspak per ta paguar sepse mundesia nfshat ashtu eshte ......Prandaj me dore ne zemer nqs mundeni te me ndimoni do jua dija per nder ....!Me respekte Biljana Beqiraj!’’