JOQ Albania
Home

Lëshon gojën Kastro: Bënin s*ks 10 njerëz në një dhomë… mos harroni të kruani t*pet
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 30/07/2019 13:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në lidhje me shembjen e godinës historike të Teatrit Kombëtar, ka patur shumë reagime nga personazhe publikë të cilët ndër ta, gazetarë e analistë, madje edhe vetë personazhe nga radhët e Rilindjes janë shprehur kundër shembjes.

Për këtë nuk kanë mbetur pas as aktorë, këngëtarë e njerëz të artit, mes tyre edhe Kastro Zizo.

Këngëtari shprehet se nuk është dakord me personat që janë ngritur për të mbrojtur godinën që e quan “Orgji Kombëtare”.

Statusi i plotë i tij:

Do doja të bëja një status të gjatë për ktë çeshtjen e teatrit…thjesht s’kam kohë t’ju them që ai biçim Bor.dello duhet fshirë në gjenezë nga tullat, kanë qenë ato që kanë parë lloj e soj përve.rsiteti italian “Locopoco”, ai vend që bënin se.ks dhe 10 njerëz në një dhomë…ai vend që më vonë u bë djepi i artit Kombëtar. Nëse ne jemi kështu…pra, kujtues të Orgjisë Kombëtare le të qëndrojë aty…ku ti marri frymën regjisorëve e aktorëve…shkrimtarëve dhe publikut me dhe pa nder. Mua s’më rruhet shumë nëse aty ndërtohet diçka../do të vidhet diçka…do të abu.zohet diçka… Unë di që Arti i vërtetë bëhet në rrugë…por jo në një rrugë KOMUNISTE! Bëni ç’të doni, por mos harroni të kruani T.OPET para se t’I uroni fat TEATRIT QË KA NEVOJË PËR ART DHE JO PËR BRITMA PËR PAK VËMENDJE! Zoti ju bekoftë siç bekoi njeriun para se ti jepte mollën!.”