JOQ Albania
Home

“Pronari i mban për ndeshje”, 14-vjeçari nga Rrësheni bie nga ura dhe thyen kafkën pasi po e ndiqnin qentë
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 29/07/2019 20:15

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Keqtrajtimi i kafshëve është një nga problemet e shumta që ka Shqipëria. Përvese lihen në rrugë, qentë vazhdojnë të përdoren ende për ndeshje. Gjithashtu qentë janë një rrezik për kalimtarët.

Një rast i tillë ka mbërritur mbrëmjen e sotme në redaksinë e JOQ Albania.

Një qytetar nga Rrësheni, tregon se vëllai i tij, 14 vjeç ka thyer kafkën, pasi ra nga një urë në përpjekje për t’i shpëtuar disa qenve.

Pronari i tyre sipas denoncuesit është A.M.

Ky i fundit tregon qytetari po rrezikon jetë njerëzish, pasi i mban qentë në rrugën ku kalojnë fëmijët e shkollës.

Mesazhi për JOQ Albania

Shiko cfar ben ky i semure nga Rresheni. Per shkak te ketyre qenve qe ai mban qe i perdor per ndeshje. Vellaj im 14 vjec u aksidentua rende  duke thye kafken pasi ra nga nje ur duke ju ikur sepse e zuren ne ur ku skishte nga tja mbanteDhe policia nuk beri asgje Dhe qente i mban ne rrugen ku kalojne femijet e shkolles Ne rreshen Dhe akoma jan aty Te lutem shperndaje. Ky quhet A.M dhe spo e ndal njeri, po torturon kafsh dhe po rrezikon jet njeriu.