JOQ Albania
Home

“U kap për një kontroll dokumentash”, shqiptarin e eleminojnë në Athinë
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 29/07/2019 18:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Greqi.

Një person ka rrëfyer për redaksinë e JOQ Albania, se Gani Hila nga Librazhdi është eleminuar, në një institucion të vuajtjes së dënimit në Athinë.

Sipas denoncuesit, i cili është i afërt me viktimën, policët e thonë se është vetëvvarur.

Lajmi tregon më tej mesazhdërguesi, nuk është transmetuar nga mediat, pasi duan të fshehin rastin.

Ndër të tjera ai shton se shqiptari është kapur për kontroll dokumentash dhe ka lënë pas dy fëmijë.

Mesazhi për JOQ Albania

Pershendetje. Kam nje hall. Sot ne athine esht eleminuar nje njeri i joni ne nje institucion te vuajtjes se denimit, Gani HilaNga librazhdi Duam qe ta raportoni se e eleminuan policet dhe thon u vetevar. Me ambasaden spo gjejm zgjillje ju lutem na ndihmoni .Ta publikoni. E beni dot esht njeri familjar esht kapur per nje kontroll dokumentash dhe e kaneleminuar. Ka len dy femi. Kto duan ta fshefi rastin.