Dalin pamjet nga Folie Marie/ Njerëzit shpërndahen të terrorizuar, njolla gjaku kudo

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 28.07.2019, 19:07

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Folie Marine, Jalë.

Mësohet se gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm rreth, orës 4 :30 minuta ka pasur të shtëna me armë, dhe sipas burimeve për JOQ Albania, një person ka mbetur i plagosur në këmbë.

Bëhet e ditur se ai ndodhet në spitalin e Vlorës dhe se është jashtë rrezikut për jetën.

Një qytetar ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania dhe ka rrëfyer ngjarjen, shoqëruar me video nga skena e ngjarjes.

Ai thotë se shkallët u lanë me gjak dhe se kishte njerëz që vraponin nga frika sepse nuk kuptonin se çfarë po ndodhte.

Po ashtu ai tregon se kishte dhe nga ata që u shtrinë në tokë nga frika.

Mesazhi i plotë:

Plasi dje tek folie marine. U be nami. Nuk kam fjale, erdhi ambulanca u plagosen njerëz. U be kasapane, te gjithë u shtrine ne toke si ne filma.‘’

Nuk ka patur asnjë njoftim zyrtar nga policia mbi ngjarjen.

Videoja nga vendngjarja

PERSONAZHI I VITIT 2021
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Elvis Naçi
  Drejtuesi i Fondacionit "Firdeus", i njohur si mirëbërësi i shqiptarëve të varfër me punën e tij të palodhshme. Banesat që po ndërtohen për të prekurit nga tërmeti, nga fondacioni i tij janë drejt fundit.
  Arjan Sala
  Heroi i Heshtur! Security i një qendre tregtare, i cili dha jetën mes flakëve për të shpëtuar punonjësit që ishin bllokuar nga zjarri në magazinë.
  Edi Rama
  Kryeministri unik, që shpiku skemën e patronazhistëve duke përgjuar shqiptarët dhe pavarësisht kësaj ata i dhanë edhe mandatin e tretë.
  Lulzim Basha
  Kreu i PD-së, rekordmen për qëndrimin në opozitë dhe guximtar për ‘vrasjen’ e babit të tij politik, Sali Berisha.
  Sali Berisha
  Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe ish-kreu i PD-së, i cili, pavrësisht se u shpall “Non-grata” nga SHBA dhe u përjashtua nga PD, arriti të mblidhte Kuvendin Kombëtar të partisë që themeloi dhe e rithemeloi me një pjesëmarrje masive.
  Marin Mema
  Gazetari, i cili u angazhua në rindërtimin e banesave të rrënuara nga tërmeti dhe arriti të dorëzonte brenda disa muajsh çelsat tek qytetarët.
  Altin Goxhaj
  Avokati i njohur në Shqipëri, i cili ngre gjithnjë zërin publikisht ndaj shkeljes të së drejtave të qytetarëve të thjeshtë nga shteti.
  Klodian Elqeni
  I riu, i cili shkelmoi shoferin e çmendur që hyri me makinë në sheshin Skënderbej duke i rrezikuar jetën qytetarëve. Ai fluturoi mbi dritaren e makinës duke neutralizuar agresorin.
  Armando Broja
  Futbollisti i Kombëtares Shqiptare që po shkëlqen në kampionatin anglez. Performancë fantastike edhe me Kombëtaren shqiptare.
  Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova
  Dy xhudistet nga Kosova që fituan medalje të artë në Lojërat Olimpike në Tokyo.
  Albin Kurti
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, i cili fitoi zgjedhjet sërish dhe arriti të krijojë qeverinë e re në Kosovë.
  Lylzim Sulejmani
  Shqiptari nga Presheva, i cili arriti të shpëtonte 7 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut nga autobusi, që shpërtheu në flakë në Bullgari.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit