JOQ Albania
Home

Pas skandalit të Fjollës, deputeti i del në mbrojtje: Ka të drejtë edhe të heqë brekët
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 26/07/2019 9:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Veshja dhe ekspozimi i tepërt i pjesëve të trupit të këngëtares Fjolla Morina gjatë një koncerti në Skënderaj tërhoqi vëmendjen e të gjithëve.

Nuk ishin të paktë ata që e kritikuan artisten për zhveshjen e tepërt para publikut të vogël në moshë.

Por si të mos mjaftonte kjo, edhe lëvizjet e saj provokuese nuk u komentuan mirë.

Një prej atyre që ka reaguar e ka shkaktuar debat në rrjet, ka qenë deputeti Milaim Zeka.

Ai shkroi në një status në Facebook:

Sa shume ka “arrite” Drenica?!!!Disa namuzeli, qe 1000 tezeza i kane ba dhe i bajne, me kane kritiku se gjoja une perdori fjalor banal. Shiheni kete foto nga koncerti ne Skenderaj, edhe hajde me thoni se a ke çare pa …E kush e ka organizu kete koncert edhe kush i ka ftu?!!!"

Por, fill pas fjalëve të Milaimit, vjen përgjigja e Fjollës.

Ajo shprehet:

Milaim e di që ti shumë kishe pas qejf me kon aty se tu kish rrit ymri njo 10 vjet ma shumë, po nuk tu jep ajo knaqësi”.

Pas kësaj, Milaimi reagoi me një tjetër deklaratë duke sqaruar statusin e tij.

Teksa thotë se është përgjegjës për çfarë shkruan e jo për atë që kuptojnë disa njerëz e gazetarë, deputeti sqaron se Fjolla ka të drejtë absolute edhe të heqë brekët.

Sipas Zekës, këngëtares iu sulën pa asnjë të drejtë.

Ai reagon përmes këtyre fjalëve:

Po shumë mirë e ka pas se unë kisha pas qejf edhe asnjë vërejtje unë nuk e kam ndaj Fjolla Morinës. Shkrimi im të cilin unë e kam bë është veq njerëzit që e kanë sha Fjolla Morinën, ju kam thënë ju në qoftëse keni ankesa, ankesat paraqiten te organizatori.
Kurgjo apsolut une Fjolla Morinën e kam mikeshë timen private. Unë jam përgjegjës çka shkruaj nuk jam përgjegjës çfarë kuptojnë njerëzit e sidomos disa gazetarë. Qysh po dojnë po i devijojnë rastet vetëm për klikime. Unë kam thanë, kush e analizon mirë shkrimin tim, qe në qoftëse keni kritika, kritikat drejtoni te organizatori. Fjolla e ka të drejtën apsolute të Zotit dhe brekt me i hjek, nuk kam asnjë vrejtje ndaj saj. Fjollës i ju sulën pa të drejtë.
Nëse mendojnë njerëzit se organizimi i koncertit ka qenë i gabueshëm është se nuk është dashtë me u ftu Fjolla ose dikush tjetër, kritikat e tyne duhet me i drejti te organizatorët e këtij koncerti.. A Fjolla shumë mirë ka thanë. Sa ka thane me mu zgjat jeta? Shtoja edhe 10 thuj, boni 20”.