JOQ Albania
Home

Iu afrua më shumë seç duhej, bizoni ‘fluturon’ në ajër vajzën 9-vjeçare
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 24/07/2019 22:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një vajzë 9-vjeçare ka shpëtuar për mrekulli pasi u hodh në ajër nga një bizon.

Vajza nga Florida, identiteti i të cilës nuk dihet, u vu në shënjestër në një bizoni në parkun Yellowstone të hënën.

Në një video të frikshme të shpërndarë në rrjet, duket një bizon i cili sulet drejt një grupi njerëzish dhe si përfundim përfundon duke ‘fluturuar’ në ajër një vajzë të vogël.

Haily Dayton, e cila ka filmuar pamjet u shpreh për NBC News:

Unë dhe vëllai im ishim duke shikuar burimet me ujë të nxehtë dhe pastaj pamë disa njerëz që po vraponin për te rruga e urës. Pas pemëve pamë njerëz që ishin shumë afër me bizonët.”

Sipas mediave, një grup prej 50-60 vetash ishin mbledhur rreth kafshës gjigante për rreth 20 minuta përpara se bizoni të sulmonte vajzën.

9-vjeçares ju dha menjëherë ndihma e shpejtë, por nuk dihet sesa është lënduar si pasojë e incidentit.

Burimi:Metro|Përktheu dhe përshtati:JOQ Albania