JOQ Albania
Home

“Ne si fshat nuk tërhiqemi të gjallë”, banorët e Kaçinarit përzenë mjetet e firmës ndërtuese të HEC-it
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 20/07/2019 15:44

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Banorët e Kaçinarit në Mirditë janë shprehur disa herë kundër ndërtimit të HEC-ve në fshatin e tyre.

Ata madje i kanë dërguar edhe peticion ministres së Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku.

Kësaj here ata kanë vendosur të veprojnë vetë, për të mbrojtur burimet natyrore të fshatit të tyre.

Një qytetar ka treguar për JOQ Albania, sesi banorët janë bërë bashkë dhe kanë përzënë mjetet e firmës ndërtuese të HEC-it.

Më tej ai shton se banorët nuk do të tërhiqen, derisa të largohen të gjitha mjetet e kompanisë ndërtuese.

Mesazhi për JOQAlbania

Pershendetje JOQ Albani. Keto pamje jane regjistruar sot ne lagjen Bukmire Kcinar Mirdite. Banoret te ndergjegjesuar si kurre me pare kan perzen mjetet e firmes ndertuese te Hecit ne kete fshat. Dri neser mrama duhet te largohen te gjitha mjetet pasi ne si popull dhe si fshat nuk terhiqemi te gjalle. Ju lutemi na e botoni qe te marre shembull i gjithe populli dhe te shpetojme Shqiperin nga grabitesit.